Geocaching

Úvod » Firemné akcie » Geocaching

Geocaching

Zaradenie: Letné, Zimné, Outdoor, Teambuilding, Zábavné, Pre deti, Športový areál

Hľadanie miest pomocou GPS navigácie

Zaujímavou aktivitou, ktorú môžete spojiť na Vašej firemnej akcii alebo športovom evente s ďalšími aktivitami a atrakciami, je geocaching (výraz sa skladá zo slov "geo" = zem a "cache" = úkryt, skrýša). Využívame ho pri teambuildingu.

Geocaching predstavuje vyhľadávanie miest podľa súradníc zemepisnej šírky a dĺžky pomocou navigačných GPS zariadení. GPS je anglická skratka pre Global Positioning System - satelitný lokalizačný systém, poskytujúci presnú informáciu o polohe kdekoľvek na Zemi.

Geocaching môže byť využitý jednotlivcami, ale je vhodný najmä pre tím resp. tímy. Najčastejšie účastníci dostanú GPS (navigačné) zariadenia, v ktorých sú uložené geografické súradnice miest, ktoré je potrebné postupne nájsť. Dôležitá je dobrá orientácia a voľba vhodnej trasy v teréne, pretože sa zaznamenáva čas presunov. Na GPS navigáciách sa zobrazuje aktuálna poloha na topografickej mape Slovenska, smer a vzdialenosť (k hľadanému miestu). Jednotlivé miesta môžu ukrývať rôzne skrýše s predmetmi a indíciami alebo slúžia ako stanovištia, na ktorých sa vykonávajú rôzne aktivity alebo atrakcie z našej ponuky.

Doplňujúce informácie

  • Používame kvalitné GPS zariadenia značky GARMIN, ktoré majú podsvietené dotykové displeje, preto je geocaching možné realizovať aj v noci (bez denného svetla)
  • Štandardne na podujatiach používame 5 GPS navigácií, v prípade potreby vieme dodať 15 GPS navigácií
  • Geocaching si môžu vyskúšať deti aj dospelí
  • Geocaching máme v ponuke vo vhodných (prírodných) prostrediach v regióne Liptov, oblastiach Jasná - Nízke Tatry, Vysoké Tatry a na celom Slovensku

Cenník

Cenovú ponuku Vám vypracujeme na základe konkrétnych požiadaviek.

  • Ceny sú uvedené bez DPH
  • Pri odbere viacerých aktivít a atrakcií poskytujeme výrazné zľavy
  • Túto aktivitu si môžete vyskúšať aj v našom športovom areáli v Liptovskom Mikuláši, kde poskytujeme zľavu 10 - 50%
  • Trvanie akcie je do 4 hodín
  • V cene je zahrnutá doprava aktivity v rámci Liptovského Mikuláša a blízkeho okolia (cca v okruhu 10 km)
Geocaching - Firemné akcie Geocaching - Firemné akcie Geocaching - Firemné akcie Geocaching - Firemné akcie Geocaching - Firemné akcie

Kontakt

Xsport s.r.o.
Lipová 521/4
031 04 Liptovský Mikuláš
Slovenská republika

mobil (1): +421 903 508 976
mobil (2): +421 903 852 215
e-mail:
všeobecný: info@xsport.sk
firemné akcie: akcie@xsport.sk

Partneri